Start-Up студентів: як стати бізнесменом, не «забиваючи» на навчання

Напевно кожен студент, особливо той, хто має «трабли» з грошима, поєднував навчання з роботою. Але не кожен може працювати на «великого боса», чи то з власних амбіцій, чи то з нестачею часу для навчання. 
В цій статті, підібрані історії про Start-Up студентів, які зробили свій перший крок у бізнес, не виходячи з аудиторії.

Що ж таке Start-Up і з чим його їдять?!

Start-Up – нещодавно створена компанія (можливо, ще не зареєстрована офіційно, але бажає стати офіційною), що будує свій бізнес на інновації або інноваційних технологіях, не вийшла на ринок або почала на нього виходити і що володіє обмеженими ресурсами.

В США практика Start-Up набула неабиякої популярності серед студентів.

Олівер Богнер (Лос-Анжелес) в 15 років, ще навчаючись в школі, переконав свою бабусю купити йому аудіообладнання для того, щоб стати ді-джеєм. За рік, виступаючи на вечірках він заробив близько $100 000, і на нього працювало 15 людей. В 19 років він став наймолодшим продюсером в Беверлі-Хіллз, ідеї його ток-шоу викупили найбільші телеканали США.

Кевін Джелфанд (23 роки), студент університету Сан-Дієго. В червні 2010 року виходячи з тренажерного залу він усвідомив, як неприємно пити теплий протеїновий шейк з грудками. Він зі своїми друзями придумали близько 15 рецептів натуральних шейків і відкрили кіоск біля університетського тренажерного залу. Свій бренд вони назвали Shake Smart. Вже за пів року команда, яка складалася з 12 осіб, окупила бізнес. А згодом бізнес розширився. Вони відкрили новий кіоск біля цілодобового тренажерного залу в Сан-Дієго. Річний дохід їх компанії складає $740 000 річних.

І хоч в Україні Start-Up, це ще технологія інноваційна, вже існують першовідкривачі.

Так в 2015 році, студентка правничого факультету Києво-Могилянської Академії, жителька міста Буча – Вікторія Залізнюк, започаткувала свій ЕКО-бренд «Useful for Victory». Ціллю бренду, є виготовлення цілком екологічної, органічної косметики, з використанням лише природніх матеріалів. Крім того, косметика виготовляється на філософії гармонії з природою – є веганською, та не випробовується на тваринах (cruelty-free). 

Нам було цікаво поспілкуватися з Вікторією, тому ми взяли у неї інтерв’ю.

В чому філософія Вашої справи?
– Я завжди хотіла щось робити корисне для людей. І в тому що я роблю я хотіла і хочу проявляти свої найкращі якості: моральні, духовні, інтелектуальні та ефективніше застосовувати практичні вміння.

Що Вас мотивує?
– Багато років ми виготовляли косметику для сім’ї. З часом мої знайомі та друзі, спробувавши продукцію, якою ми користуємося,  просили виготовити її і для них, тим самим, стимулювали мою діяльність у напрямку побудови бізнесу. Мене надихають люди, що користуються моєю косметикою, усвідомленість того, що я не завдаю нікому шкоди, а тільки працюю на благо, надихають також рухи, що направлені на захист планети та збереження всього живого.

Як змінився Ваш бізнес з його появи?
– Все почалося з сайту. Зараз я маю Інтернет магазин, два відділи продажів в Києві та у Львові, та розвиваю систему дистриб’юторства.

Як Ви поєднуєте Ваш бізнес і навчання? Чи не заважає це Вам? 
– Як я вже говорила, я навчаюсь на правника в Києво-Могилянській академії, тому спершу було складно балансувати щоб не страждало ні навчання, ні моя справа. Я приймала участь в ярмарках свого університету, та загалом могилянська спільнота підтримала мене. Мені запропонували зняти передачу про Могилянців-підприємців з моєю участю. Зараз я один з засновників руху у Могилянці, який направлений на формування навичок розподілу сміття. Ми закликаємо людей відповідально ставитись до наростаючої проблеми зі сміттям.

Як ви бачите, лише один крок до професіоналізації свого захоплення може перетворити його в прибуткову справу. 
Сподіваємось, що вас надихнула ця стаття. Не сумнівайтеся в собі і дійте!

Залишити відповідь