Рецепт приготування цінної кокосової олії вдома

Олія кокосу – секрет чарівної зовнішності індійських красунь, які з давнини користувалися цією олією для збереження краси шкіри і волосся. Ця олія чудово вбирається, зволожує шкіру, живить її і пом’якшує, залишаючи ледве вловимий екзотичний аромат. Вона однаково добре підходить для догляду за обличчям, волоссям і тілом. Рецепт приготування кокосової олії в домашніх умовах дуже простий. Для цього Вам знадобиться:

 • кокос – він має бути рівним і міцним,  достатньо наповненим молоком (кокос досить струсити і послухати, чи булькає всередині рідина)
 • вода (краще всього використовувати джерельну, а не з-під крана)
 • до того ж потрібний посуд — підійде будь-який, крім пластикового. 

Отже, запасемося всім необхідним і приступимо. 

Алгоритм приготування кокосової олії

 1. Кокосові горіхи проколоти і видалити молоко. Воно нам не знадобиться, так що сміливо можна його використовувати в кулінарії або просто випити — воно не тільки корисне, але і дуже смачне.
 2. Кокос необхідно розколоти. Робота ця не з легких, тому по можливості залучіть до цього етапу приготування кокосової олії міцну чоловічу руку. Розколоти кокос краще з допомогою молотка, сокири або аналогічного предмету, попередньо обмотавши кокос рушником.
 3. Очистити м’якуш від шкаралупи. Цей етап можна і пропустити, особливо, якщо горіх сильно кришиться в процесі розколювання. По-перше, дрібну крихту очистити від шкаралупи не так-то легко, а по-друге, що найголовніше — в шкаралупі кокоса, як і в м’якоті, міститься чимало корисних речовин.
 4. Кокос подрібнити. Якщо ви готуєте кокосову олію очищеної м’якоті кокоса, можна скористатися блендером. Можна додати води (зовсім трохи, щоб кокос не прилипав до стінок ємності). Якщо ж використовується кокос зі шкаралупою — краще скористатися подрібнювачем комбайна (але не кавомолкою), оскільки шкаралупа дуже тверда. В крайньому випадку, можна кокос натерти на тертці.
 5. Отриману стружку перекласти в каструлю, залити гарячою водою, яка повинна закрити кокосову масу приблизно на ширину двох пальців. Залишаємо каструльку на кілька годин (але не менше, ніж на дві) при кімнатній температурі охолоджуватись.
 6. Після охолодження потрібно поставити каструлю в холодильник на десять-дванадцять годин. Можна почати готувати суміш ввечері і залишити в холодильнику на ніч. І тоді з ранку ми отримаємо кокосову олію, яка підніметься на поверхню і застигне. 
 7. Тепер потрібно зібрати олію в невелику ємність (будь-який фаянсовий чи  металевий посуд, але ні в якому разі не пластиковий) і помістити на водяну баню. 
 8. Тримати масу на водяній бані потрібно доти, поки зібрана олія не перетвориться в рідину. Важливо: до кипіння доводити не можна!
 9. Отриману олію процідити, щоб видалити залишки стружки. Все, наша кокосова олія готова! Перелийте її в скляну ємність і користуйтесь для краси та здоров’я!

Залишити відповідь