Чудо-звіробій

Чому “звіробій”?

Моя улюблена лікарська рослина (і, до речі, була улюбленою у моєї мами також) це – звіробій!
За легендою ця диво-рослина виросла на місці, куди впали краплі крові Івана Хрестителя. І травники дуже вірять в те, що зібраний саме в цей день звіробій має найбільшу лікувальну силу. Він має багато назв, серед поширених можна назвати ще “хворобій”.

Це унікальна рослина! Моя мама, коли в дитинстві вперше показала звіробій сказала мені, що саме цією рослиною можна вилікувати 99 хвороб, словом, полікуватися з голови до п’ят. Не марно ж звіробій вважають аналогом женьшеню.
Цікаво, що до цих пір вчені так до кінця і не дослідили повний склад звіробою, настільки він складний. Містить в собі – нікотинову кислоту (РР), аскорбінову кислоту, дубильні речовини, смоли, паратиноїди, флавоноїди, сапоніни, вітамін Е, Вітамін Р, каротин, алкалоїди.

Застосування

Вже зі складу можна зрозуміти, що можна лікувати звіробоєм. Найчастіше відвари та настоянки використовують для лікування головного болю, опіків, гастритів, пієлонефритів, гнійників.  Ця рослина – прекрасний антисептик, знімає запалення, сприяє відновленню тканин. Якщо у складі є алкалоїди, то ми маємо розуміти, що цю рослину потрібно використовувати обережно, тому, що при використанні у великих дозах можна викликати отруєння. Але ж ті самі речовини мають здатність надавати лікувально-профілактичну дію проти онкозахворювань.

Використовувати для спиртових, олійних (мецератів) настоянок, відварів, напарів. Приймати курсом у два тижні, не перебільшуючи дозування. Можна полоскати рот, горло, крапнувши 2-3 краплі спиртової настоянки звіробою на стакан води для лікування та профілактики хвороб не тільки ротової порожнини, а й різних простудних та вірусних захворювань.
Цікавим є те, що звіробій дуже любить об’єднуватись з різними травами. Він підсилює дію інших трав, і тим самим, фіксуює і підсилює власну дію. Чудово працює в парі з материнкою. Безцінний та постійний компонент як у багатокомпонентних сумішах від різних хвороб, так і для загального зміцнення організму.

Як збирати і коли?

звіробійЗвичайно, що кожна бабуся навчить в селі, що трави збирати варто тільки після того, як вони “вмились росою”, але не пізніше обіду, коли сонце зменшує свою активність. Варто зрізати тільки верхівку з квітами та листям, але не брати “коробочок” сухих. Цвіте звіробій аж до осені, тому можна його заготовити вдосталь. Сушити в сухому і затемненому місці, підвішеним, цвітом донизу.

Впізнати звіробій легко – має красиві жовтаві квіточки, а коли ми переломаємо стебло і потремо ним руку, то побачимо фіолетово- бурякового кольору сік. Саме ним раніше підфарбовували тканини і волосся, отримуючи червоний відтінок.
І за такий своєрідний колір соку колись всі знахарі та травники вважали звіробій дуже сильним оберегом від поганого ока, злих думок, очей, заздрощів. Гілочка мала бути обов’язково підвішеною при вході в будь-яку оселі, тим самим нейтралізуючи всі негативні енергії тих, хто входить в будинок.

Спостерігаймо за природою, тими дарами, що дав нам Господь. Він все створив для того, щоб ми були здоровими і щасливими на цій Землі! Сам Бог подбав про нас, даруючи нам таку неосяжну мудрість, а ми придумуємо, хімічимо і все собі на шкоду!

П.С. А щодо того, чому худоба на полі не їсть звіробій – тому, що він містить речовину, яка при перебуванні на сонці, стає активною і може спричинити опіки та рани на тілі. Корова про це знає і жує звіробій тільки в тіні.

by Inna Zalizniuk

Залишити відповідь