Брингарадж – гарант краси Вашого волосся!

Аюрведа – давня індійська наука про здоров’я, й сьогодні користується великою популярністю. Адже її принципи – якісне та наповнене життя у гармонії зі світом і самим собою актуальні й нині. Аюрведа направлена на омолодження організму та, передусім, попередження хвороб.  Аюрведична медицина одна з альтернативних, що визнана науковою медициною ефективною та дієвою. Одним з методів лікування в аюрведі є застосування різноманітних трав. Серед лікарських аюрведичних трав широко застосовується така рослина як брингарадж. Що це за рослина та який вплив вона здійснює на людину ми й розкажемо у цій статті.

Брингарадж – загальні відомості

Брингарадж (інша назва – екліпта біла) – в’юнка однорічна рослина з білими квітами. Має червоне стебло, часом вкрите короткими волосинками. Широко розповсюджена в Індії, Китаї, Тайланді, Бразилії. Росте ця цілюща рослина зазвичай в сирих місцях та, загалом, подібна на бур’ян. Полюбляє вологий і сонячний клімат, глиняний ґрунт. У лікувальних цілях використовують листя, пагони, квіти або навіть всю рослину разом з коренем. Збирають брингарадж під час цвітіння, сушать і мелють в порошок. Також, на основі брингараджу виготовляють настої та лікувальну олію. З лікувальною метою можуть бути використані і окремо висушені частини рослини та сік з листя.

Брингарадж

Застосування брингараджу

Завдяки доволі широкому спектру дії, брингарадж з успіхом застосовується у косметології та медицині. Передусім, це знаний засіб для покращення росту волосся, що робить його незмінною складовою аюрведичних шампунів, бальзамів та масок для волосся. В косметиці для догляду за обличчям, він теж присутній, бо має здатність омолоджувати, тонізувати, усувати запалення та покращувати регенерацію. В медицині застосовують брингарадж як сечогінний, протизапальний та гіпотензивний засіб.

В косметології

В Аюрведі брингарадж визнано найкращим засобом для догляду за волоссям. Окрім того, що це природний миючий засіб, він ще й попереджує випадіння волосся та сивину. Завдяки тому, що брингарадж покращує кровообіг шкіри голови, покращується обмін речовин. До волосся надходить більше поживних та корисних речовин. Воно починає краще рости, зміцнюються волосяні цибулини, що перешкоджає випадінню. 

Корисний брингарадж і для шкіри обличчя. Найкраще він підходить для зрілої та чутливої чи проблемної шкіри. Брингарадж містить багато антиоксидантів, тому це чудовий омолоджуючий засіб. Також ця рослина має антибактеріальну, протизапальну, регенеруючу властивості, що допомагає усувати подразнення та прищі, покращує колір шкіри обличчя. Порятує брингарадж і обвітрені губи, прискоривши процес їх заживлення.  Також, він допоможе позбутися від запалень та хвороб ротової порожнини. Рекомендують застосовувати його при чутливих зубах та яснах. 

 

В медицині

В медицині брингарадж використовують як протигрибковий, антибактеріальний, жаропонижаючий засіб. Також відома його кровоспинна та регенеруюча дія. Цей засіб має здатність покращувати дію фагоцитів (імуностимулююче), захищати печінку від шкідливої дії токсинів, знижувати артеріальний тиск та зменшувати кількість холестерину в крові. Буде корисною ця рослина при захворюваннях нирок чи  сечо-статевої системи, адже має протизапальну та сечогінну дію. Не так давно, вчені відкрили для себе й таку дію брингараджу як зниження рівня цукру в крові.  В Китаї та Бразилії брингарадж знають як антидот до отрут деякий видів змій та скорпіонів. 

Аюрведа також говорить про брингарадж, як про тонік, що стимулює роботу мозку: покращує концентрацію та пам’ять, підвищує здатність до навчання. Та разом з тим, завдяки наявності алкалоїдів  у складі рослини, засіб здатен розслабити м’язи, зняти біль, забезпечити повноційний відпочинок та релаксацію. Також, брингарадж – це природне заспокійливе, без усіляких побічних ефектів. Він допоможе справитися зі стресом та безсонням. 

Як бачимо, спектр застосування брингараджу дуже широкий. Рослина, що на перший погляд скидається на бур’ян, несе так багато користі для нас. Древні індуси знали про це та застосовували брингарадж для свого здоров’я та краси. Тож не забуваймо цієї давньої мудрості та користуймося щедрими природніми дарами собі на благо!

Будьте здоровими та красивими разом з UV!

 

 

 

Залишити відповідь