Ашвагандха – засіб що надасть сил та життєвої енергії

Ашвагандха – в’юнкий кущ, покритий рослинним пухом, що росте в засушливих районах Індії, східній Азії, північній Африці. З лікувальною метою використовують корені рослини. Часто, її порівнюють з китайським женьшенем, адже вона має таку ж сильну тонізуючу дію на організм. В Аюрведі ашвагандха позиціонується як засіб, що надає життєвої сили, бореться зі слабкістю та виснаженням.

Властивості ашвагандхи

  • Завдяки тонізуючій дії на організм, ашваганда є природним адаптогеном, тобто сприяє адаптації організму до різких перепадів клімату, несприятливих геофізичних, метеорологічних і техногенних впливів. Це дуже корисна в тепершній час якість, адже ми живемо у світі що постійно і дуже стрімко змінюється, тому вміння швидко пристосовуватись нам дуже необхідне. Також, вона діє як анаболік – підвищує витривалість організму і силу м’язів.
  • Ця рослина має потужну антиоксидантну дію – омолоджує, захищає клітини організму від несприятливих факторів зовнішнього середовища, продовжує їх репродуктивний період, виводить продукти обміну. Ашвагандха в косметиці застосовується для пом’якшення, омолодження та тонізації шкіри. Вона здатна зробити шкіру гладенькою та оксамитовою на дотик. 
  • Крім того, ашвагандха діє на організм як ноотроп (засіб, що позитивно впливає на вищі інтегративні функції мозку). Вона покращує розумову діяльність, стимулює пізнавальні функції, навчання та пам’ять. Також, вона подолає синдром хронічної втоми, допоможе справитися зі стресом, депресією. Вона додасть сил та підвищить працездатність. 
  • Дослідження показали, що ашвагандха покращує пам’ять, захищаючи мозок від окислювального стресу, таким чином, будучи також антиоксидантом. Релаксація, як результат анти-стресового ефекту, також сприяє поліпшенню довгострокової зорової пам’яті.
  • Ашвагандха є аюрведичним засобом для підняття настрою. Цей препарат ефективно бореться з дратівливістю і перепадами настрою.
  • З лікувальною метою цей засіб застосовують у боротьбі з безпліддям, оскільки ашвагандха має сприятливий вплив на репродуктивну систему, як чоловічу так і жіночу. Також, її застосовують як імуностимулююче, для підвищення опірності органіму до різноманітних інфекцій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь