Хто такі вегани?

Все більше усвідомлюю, що сповідування філософії ненасильства у всіх проявах життя – це має стати ціллю кожної людини, щоб зберегти і людський рід і саму планету.
Сьогодні про те, хто такі “вегани”!

“Правда, що людина – це король тварин, але своєю жорстокістю він перевершує їх. Ми живемо за рахунок смерті інших. Ми просто ходячі кладовища. З раннього дитинства я відмовився від вживання м’яса. Настане час, коли людина буде дивитися на вбивство тварини так само, як зараз дивиться на вбивство людини.”Vegan1
Леонардо да Вінчі

Веганство – це спосіб життя людей, які протистоять насильству – наскільки це дозволяє сучасний рівень розвитку суспільства. Вегани не використовують продуктів експлуатації істот інших видів.
Веганство – частина ідеології ненасильства.
Взагалі, термін «вегетаріанство» у наш час дуже знецінився. З вегетаріанства зник етичний компонент, так стали називати людей, які дотримуються різноманітних безмясних дієт. Втім, зараз багато понять трансформується. Неоднозначно сприймаються значення таких слів, як фашист, антифашист, патріот, демократ, «лівий», анархіст …
Веган – це людина, яка задумується про етику життя на планеті.

Звичайно, є люди егоїстичні, для яких понад усе – власне здоров’я. І, крім них, є вегани, які розуміють, що не можна вбивати (принцип ахімса), є вегани-геополітики (вони зацікавлені у вирішенні проблем голоду на землі), вегани-екологи (тваринництво – одна з основних причин парникового ефекту), зоозахисники (вони виступають проти спейсізму – дискримінації за видовими ознаками), вегани-естетики. Є також вегани з релігійних міркувань: наприклад, в Індії 4 мільйонів джайнів.

poleУ розвинених країнах –  Швеції, Австралії, Англії, Америці – дуже багато спільнот веганів. На пострадянському просторі найбільше об’єднання веганів ефективно працює у сфері зооза. Це люди, зосереджені навколо Віти – центру захисту прав тварин.
Мені здається, що єдиний спосіб змінити світ – послідовна особиста політика, повсякденна скромна революція в побуті. Прагнення відповідати своїм ідеалам. Це, звичайно, такі загальні слова, але я думаю над ними постійно протягом останніх років. Я все більше ловлю себе на тому, що коли ти робиш щось і пропагуєш це як екологічне і органічне, ти вже створюєш певний простір навколо себе. І ти вже маєш бути відповідним тому, що робиш, воно якось приходить поступово і безпосередньо – від намагання бути красивим і здоровим, використовуючи тільки дари природи до розуміння важливості бережного, екологічного ставлення до всього живого, до планети загалом!
Це насичує мене впевненістю, що це є правильний і високоморальний шлях!

П.С. Я не пропагую веганство, просто – потрібно задуматись!

Залишити відповідь